You are here

Committees

Executive Board

Chair: Kathy Rodriguez (SJR Masonry & Construction) - President
Frank Bickner (LACO Associates) - Vice President
Dena McCullough (McCullough Construction, Inc.) - Secretary
John VanderMolen (VanderMolen Construction) - Treasurer
David Morris (Beacom Construction Co.) - Director at Large
 
 
Community Relations/Membership/Incentives

Chair: Dena McCullough (McCullough Construction)
Pierre Carbonneau (Carbonneau Ceramic Tile)
Wes Green (Wes Green Landscape Materials)
Gary Manhart (LACO Associates)
Dennis DelBiaggio (DCI Builders)
Maile McWilliams (McKeever Energy & Electric)
 
 
Training and Education

Chair: Dena McCullough (McCullough Construction)
Frank Bickner (LACO Associates)
David Hooven (Hooven & Co.)
Dave Gonzales (SHN Consulting Engineers & Geologists)
Jason Jordan (Carpet Express)
Maile McWilliams (McKeever Energy & Electric)
Kim Preston (Omsberg & Preston)
 
 
Technology/Media/Website

Chair: Les Charter (O&M Industries)
Dave Gonzales (SHN Consulting Engineers & Geologists)
Jason Jordan (Carpet Express)
David Hooven (Hooven & Co.)
Maile McWilliams (McKeever Energy & Electric)
Moshin Aziz (Nylex.net)
 
 
Building

Chair: John VanderMolen (VanderMolen Construction)
Les Charter (O&M Industries)
Kathy Rodriguez (SJR Masonry)
Frank Bickner (LACO Associates)
Gary Manhart (LACO Associates)
Tony Lucchesi (Pacific Builders)
Maile McWilliams (McKeever Energy & Electric)
 
 
Insurance

Chair: David Morris (Beacom Construction)
John VanderMolen (VanderMolen Construction)
Kathy Rodriguez (SJR Masonry)
Darlene Penfold
 
 
Legislative Affairs

Chair: Kathy Rodriguez (SJR Masonry)
Pierre Carbonneau (Carbonneau Ceramic Tile)
Wes Green (Wes Green Landscaping & Materials)
Rob McBeth (O&M Industries)
 
 
501 C3 Scholarship Fund Board

President: Kathy Rodriguez (SJR Masonry & Construction)
Vice President: Shawn Thompson (Plumb Construction)
Treasurer: Duane Kempf (Fernbridge Tractor)
Pierre Carbonneau (Carbonneau Ceramic Tile)
Barry Smith (Barry Smith Construction)
Les Charter (O&M Industries)
Tomas Salinas (Heartwood Design/Build)
Dave Morris (Beacom Construction)
Dave Hooven (Hooven & Company)